Paskelbta:
2020.04.22
Dalintis:

Ikiteisminio tyrimo institucijose bei jas kontroliuojančioje prokuratūroje dirba žmonės, kurie klysta kaip ir mes visi. Dažnai pareigūnų klaidos kainuoja daug streso ir laiko, padaro didelę žalą į teisėsaugos girnas įtrauktų žmonių reputacijai. Tokias klaidas tenka taisyti teismų sistemai, kuri dirba pagal sudėtingas proceso taisykles.

Neseniai Marger partneris, advokatas Mindaugas Dūda sėkmingai apgynė klientą ne tik nuo neteisėtų kaltinimų, tačiau ir nuo didesnio kaip 30 000 eurų civilinio ieškinio sudėtingoje baudžiamojoje byloje. Klientas buvo kaltinamas neteisėtu kompiuterių programų atgaminimu, laikymu ir naudojimu komercijos tikslais. Bylą nagrinėjant pirmojoje teismo instancijoje klientas buvo išteisintas advokatui įrodžius, kad byloje pagrindiniai duomenys (kompiuterių standieji diskai) paimti neteisėtai, pažeidžiant teisės aktų nuostatas. Todėl tokie duomenys nebuvo pripažinti įrodymais ir jais negalėjo būti grindžiama asmens kaltė. Bylą peržiūrėjus apeliacinės ir kasacinės instancijų teismams, išteisinamasis nuosprendis galutinai įsiteisėjo.

Tikime, kad nuosekli ir aiški Lietuvos teismų praktika leidžia ne tik ištaisyti padarytas teisėsaugos institucijų klaidas, tačiau ir jų išvengti ateityje.