Paskelbta:
2020.05.29
Dalintis:

Marger advokatas Justas Čobotas ir advokato padėjėjas Danielius Matonis sėkmingai apgynė kliento interesus Lietuvos apeliaciniame teisme. Nemokumo administratorius siekė įrodyti, kad Marger klientas metalo apdirbimo ir tarptautinės prekybos bendrovę tyčia privedė prie bankroto. Teisme įrodėme, kad bankrotas buvo nulemtas verslo nesėkmių, kurioms įtakos turėjo ir konkurentai, ir kiti veiksniai.

Teismas pripažino nepagrįstais visus kaltinimus dėl tariamai žalingų didelės vertės sandorių sudarymo, sandorių tarp susijusių asmenų sudarymo, mokėjimų eiliškumo pažeidimų, netinkamos buhalterinės apskaitos. Lietuvos apeliacinis teismas pakartotinai, trečią kartą nagrinėdamas šią byla sutiko su Marger argumentais ir laikėsi pastaraisiais metais suformuotos praktikos, kad vien formalus įstatyme nurodytų pagrindų nurodymas nereiškia tyčinio bankroto.

Ši svarbi pergalė reikšmingai sumažins kreditorių galimybes reikšti turtines pretenzijas Marger klientui, buvusiam bendrovės vadovui.

Marger nemokumo bylų komanda yra sukaupusi ilgametę patirtį nemokumo procesuose gindama kreditorių, bankrutavusių įmonių ir buvusių vadovų interesus.